2024’ün En Çok Beklenen Filmleri

2024 yılı, sinema severler için heyecan verici bir yıl olacak. Birbirinden iddialı ve merakla beklenen filmler, izleyicilere unutulmaz anlar yaşatmaya hazırlanıyor. Hem büyük stüdyoların devam filmleri hem de bağımsız yapımcıların sürpriz projeleri, seyirciyi sinemanın büyülü dünyasına davet ediyor. Yıldız oyuncu kadroları, inovatif yönetmenlerin dokunuşları ve şaşırtıcı senaryolar, 2024’ü sinemaseverler için unutulmaz kılacak gibi görünüyor. Sürükleyici hikayeler ve görsel şölen vaat eden bu filmleri takip etmek için hazır olun. İşte, merakla beklenen ve sinema dünyasını sallamaya aday olan 2024’ün en çok beklenen filmleri!

Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki

Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki, Frank Herbert’in kült romanının ikinci yarısını beyaz perdeye taşıyan bilim kurgu filmidir. Denis Villeneuve’un yönettiği film, Arrakis gezegenindeki destansı mücadeleyi ve Paul Atreides’in (Timothée Chalamet) kaderini konu alıyor. Filmde, Zendaya, Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Stellan Skarsgård gibi yıldız isimler rol alıyor. Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki, 20 Ekim 2024’te vizyona girecek.

Deadpool 3

Deadpool 3, Marvel evreninin en sevilen anti-kahramanlarından biri olan Deadpool’un (Ryan Reynolds) maceralarını anlatan aksiyon komedi filmidir. Deadpool 3, Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olacak ilk Deadpool filmi olma özelliği taşıyor. Filmde, Deadpool’un yeni dostları ve düşmanlarıyla karşılaşacağı, bol aksiyonlu ve esprili bir hikaye bekliyor bizi. Deadpool 3, 18 Şubat 2024’te vizyona girecek.

Joker: Folie à Deux

Joker: Folie à Deux, 2019 yapımı Joker filminin devamı olan suç dram filmidir. Todd Phillips’in yönettiği film, Gotham’ın kaosun eşiğinde olduğu bir dönemde, Arthur Fleck’in (Joaquin Phoenix) Joker olarak yükselişini ve Harley Quinn (Lady Gaga) ile tanışmasını anlatıyor. Film, Joker ve Harley Quinn’in çılgın ve tehlikeli ilişkisine odaklanıyor. Joker: Folie à Deux, 4 Ekim 2024’te vizyona girecek.

Gladiator 2

Gladiator 2, 2000 yapımı Gladiator filminin devamı olan tarihi dram filmidir. Ridley Scott’ın yönettiği film, Maximus’un (Russell Crowe) ölümünden sonra Roma İmparatorluğu’nun nasıl değiştiğini ve Lucius’un (Joaquin Phoenix) hayatını konu alıyor. Film, Maximus’un ruhunun Lucius’u koruduğu ve ona yol gösterdiği bir hikaye sunuyor. Gladiator 2, 15 Aralık 2024’te vizyona girecek.

Inside Out 2

Inside Out 2, 2015 yapımı Inside Out filminin devamı olan animasyon filmidir. Pete Docter’ın yönettiği film, Riley’nin (Kaitlyn Dias) ergenlik çağına girdiği ve duygularının (Amy Poehler, Phyllis Smith, Bill Hader, Lewis Black, Mindy Kaling) yeni zorluklarla karşılaştığı bir dönemi anlatıyor. Film, Riley’nin hayatındaki değişimlere ve duygularının ona nasıl yardımcı olduğuna odaklanıyor. Inside Out 2, 7 Haziran 2024’te vizyona girecek.

Yorum yapın